Tajlandia zgłasza łącznie 212 zgonów w ciągu pięciu dni noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

Tajlandia -

Tajski Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował w środę (3 stycznia) o sumie 212 zgonów, 1,860 obrażeń i 1,839 wypadków drogowych w ciągu pięciu dni (29 grudnia 2023 r. – 2 stycznia 2024 r.) Nowego Roku Kampania Siedmiodniowa Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Tajlandii (29 grudnia 2023 r. – 4 stycznia 2024 r.).

Najwyższa łączna liczba wypadków drogowych i obrażeń w ciągu pięciu dni (29 grudnia 2023 r. – 2 stycznia 2024 r.) miała miejsce w Kanchanaburi (69 razy, 73 osoby ranne). Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Bangkoku (15 zgonów).

Piątego dnia kampanii (2 stycznia) DDPM podało, że w 21 wypadkach drogowych zginęło 284 osób, a 266 zostały ranne.

Do wypadków doszło najczęściej na skutek nadmiernej prędkości (40.60%). Czternaście procent miało związek z jazdą w wodzie.

Najwięcej wypadków z udziałem motocykli (87.01%). Czterdzieści sześć procent wypadków drogowych miało miejsce najczęściej na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce pomiędzy godziną 4:01. do 5:00 (8.65%).

Najwięcej wypadków miało miejsce w Kanchanaburi i Songkhla (12 razy). Najwięcej urazów było w Kanchanaburi (17 urazów). Prowincją z największą liczbą ofiar śmiertelnych była Songkhla (3 zgony).

Podobne artykuły:

Tajlandia zgłasza łącznie 190 zgonów w ciągu czterech dni noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

W Phuket doszło do pierwszej śmierci w ramach siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego piątego dnia nowego roku

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.