Tajlandia na stałe zniesie wizy do Chin Od 1 marca 2024 r., aby pobudzić turystykę i gospodarkę

narodowy-

10 stycznia 10 r. o godzinie 2:2024 premier Tajlandii Srettha Thavisin publicznie ujawnił wnioski po posiedzeniu tajskiego rządu dotyczące stymulowania turystyki międzynarodowej i tajskiej gospodarki narodowej.

Rząd Tajlandii rozważał korektę struktury podatków i ceł akcyzowych, w tym zwolnionych od podatku tajskich lokalnych napojów alkoholowych, oraz dokonanie przeglądu powiązanych przepisów przez tajski Departament Akcyzy w celu wspierania tajskich lokalnych napojów alkoholowych.

Ponadto w sprawie zwolnienia z wiz dla chińskich turystów, które miało wygasnąć 29 lutego 2024 r., rząd Tajlandii ma dobrą wiadomość i ogłasza, że ​​oba kraje powinny znieść wizy wspólnie. Chiny rozważały zniesienie na stałe wiz od 1 marca 2024 r., umożliwiając wzajemne podróżowanie bezwizowe między obydwoma krajami.

Wcześniej Chiny zwolniły wizy dla pięciu krajów, tymczasowo wyłączając Tajlandię.

Srettha powiedział, że było to istotne dla turystów pragnących podróżować do Tajlandii i Chin. Tajski Departament Public Relations i odpowiednie agencje otrzymały nakaz przygotowania się do otwarcia granicy i zapewnienia turystom dobrej opieki – zauważył tajski premier.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.