Brytyjczyk aresztowany z bronią i amunicją w Phuket

Phuket -

Brytyjczyk został aresztowany z bronią i kulami w Wichit po kłótni z mężczyzną, którego nazywał „przyjacielem”, w taksówce Tuk Tuk w Kamali.

Komendant policji w Kamali, pułkownik Somsak Thongkleang, powiedział Phuket Express, że we wtorek wieczorem (2 stycznia) policja w Kamala i Królewski Urząd Imigracyjny w Phuket aresztowały mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako 39-letni Bryant, obywatel Wielkiej Brytanii.

Zabrano mu pistolet Sig Sauer kal. 9 mm z 50 nabojami. Został zabrany na komisariat policji w Kamala, gdzie usłyszał zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez prawnego pozwolenia oraz noszenia broni w miejscach publicznych bez pozwolenia.

Do aresztowania doszło po nocy sylwestrowej (1 stycznia).st) Policja w Kamali została powiadomiona od niezidentyfikowanego kierowcy taksówki Tuk Tuk, że zagraniczny pasażer miał broń. Taksówka przewoziła dwóch zagranicznych pasażerów z Patong do Kamali. W taksówce Tuk Tuk obaj mężczyźni zaczęli się kłócić o nieokreśloną sprawę, która nasiliła się, a pan Brant rzekomo wyjął pistolet i tępym końcem uderzył drugiego w twarz, gdy byli w Soi Paradise 1 w Kamala. Policja znalazła na miejscu nabój z kulą, a później zidentyfikowała podejrzanego.

Policja ustaliła, że ​​pan Bryant przeprowadził się z Kamali do Wichit, gdzie został aresztowany po incydencie. Powiedział policji, że był pijany i pokłócił się ze swoim przyjacielem, którego poznał na plaży Patong. Nazwisko przyjaciela nie zostało podane mediom. Bryant porzucił broń i kule w pobliżu laguny Mueang Chao Fa przy Chao Fa West Road w Wichit. Pan Bryant twierdził, że pożyczył broń od Tajlandczyka w Patong Beach w celu samoobrony, ale tożsamość tej osoby również nie została przekazana mediom. Nie było również jasne, dlaczego „turysta” miałby potrzebować broni do ochrony w Tajlandii.

Urząd ds. imigracji w Phuket powiedział Phuket Express, że w zeszłym roku pan Bryant trzykrotnie wjechał do Tajlandii przez lotnisko Suvarnabhumi i zatrzymał się w Phuket. Jego posty na Instagramie wydają się pokazywać jego luksusowy styl życia, który podróżuje prywatnym samolotem do wielu krajów.

Jego obecna wiza to trzymiesięczna wiza turystyczna. Funkcjonariusze badają jednak, co robił w Phuket i dlaczego musi nosić przy sobie broń, skoro jest tylko turystą. Służby imigracyjne nie chciały natychmiast komentować, czy panu Bryantowi cofnięto wizę i czy w związku z jego postępowaniem sądowym zostałby umieszczony na czarnej liście lub deportowany, stwierdził jedynie, że kontynuuje dochodzenie w sprawie pana Bryanta i wszelkich możliwych powiązań z nielegalnymi przedsiębiorstwami lub przedsięwzięciami.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.