Pięciu kierowców łodzi w Phuket uzyskało pozytywny wynik testu na obecność nielegalnych narkotyków

Phuket -

Niedawno po wyrywkowej kontroli na przystani w Thalang pięciu kierowców łodzi uzyskało pozytywny wynik testu na obecność narkotyków.

Nasze poprzednie historie:

Stwierdzono śmierć pięcioletniej Rosjanki, a kapitan łodzi stracił przytomność i został ranny po katastrofie łodzi w Phuket. Ponadto sześciu zagranicznych turystów i członek załogi łodzi odnieśli różne obrażenia po tym, jak ich łódź motorowa w tym samym wypadku rozbiła się o skały w pobliżu wyspy Maithon w Chalong.

Test na obecność narkotyków wykazał obecność amfetaminy – nielegalnego narkotyku we krwi kapitana łodzi. Załoga łodzi również jest poddawana testom na obecność narkotyków, chociaż wyniki nie są natychmiast dostępne.

Teraz aktualizacja:

Gubernator Phuket Sophon Suwannarat nakazał przeprowadzenie testów na obecność narkotyków wśród kierowców łodzi na przystani w Phuket po śmiertelnym wypadku na łodzi, w wyniku którego zginęła młoda Rosjanka, a kapitan uzyskał później pozytywny wynik testu na obecność amfetaminy. W środę (3 stycznia godzrd) zespół odpowiednich organów przeprowadził wyrywkowe testy na obecność narkotyków wśród kierowców łodzi na molo Ao Po w Pa Klok.

W sumie przebadano 65 kierowców łodzi. Spośród nich 5 z nich uzyskało pozytywny wynik testu na obecność nielegalnych narkotyków. Zostają zabrani na leczenie odwykowe i odwyk, ale nie jest od razu jasne, czy stracą uprawnienia do pływania łodzią, czy też grożą im jakiekolwiek prawne grzywny lub kary.

Władze Phuket nie ujawniły nazwisk pięciu osób, które uzyskały pozytywny wynik testu, ani też nie ujawniono, na obecność jakich konkretnie narkotyków uzyskano wynik pozytywny.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.