Zderzenie motocykla zabija Tajlandczyka, rani obcokrajowca w Kathu

Katu –

W wyniku zderzenia motocykli w Kathu zginął tajski jeździec, a cudzoziemiec został ranny.

Służby ratunkowe zgłoszenie o wypadku otrzymały o godzinie 8:00. w środę rano (3 stycznia br.)rd) na Wichit Songkram Road w Baan San, Kathu. Przybyli na miejsce zastali na drodze uszkodzony motocykl. Na przeciwległym pasie znaleziono kolejny uszkodzony motocykl.

Stwierdzono śmierć kierującego większym motocyklem, zidentyfikowanego jedynie jako pan Nirandorn, lat 43 z Ranong, jadącego motocyklem po przeciwnej stronie pasa ruchu. Zagraniczny jeździec, którego nazwisko zostało zatajone przez władze, odniósł obrażenia niezagrażające życiu i został przewieziony do lokalnego szpitala.

Świadkowie powiedzieli ratownikom, że Tajlandczyk, pan Nirandorn, stracił kontrolę nad motocyklem na zakręcie. Zjechał na przeciwległy pas w poprzek pasa centralnego, po czym zderzył się z jadącym motocyklem, prowadzonym przez zagranicznego motocyklistę.

Na chwilę obecną cudzoziemiec przebywa w szpitalu, dochodzi do siebie, a wypadek jest badany przez odpowiednie organy ścigania. Film z wypadku znajduje się poniżej. Zalecamy widzom dyskrecję.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.