Tajlandia zgłasza łącznie 256 zgonów w ciągu sześciu dni noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

Tajlandia -

Tajski Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował w czwartek (4 stycznia) o sumie 256 zgonów, 2,106 obrażeń i 2,083 wypadków drogowych w ciągu sześciu dni (29 grudnia 2023 r. – 3 stycznia 2024 r.) Nowego Roku Kampania Siedmiodniowa Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Tajlandii (29 grudnia 2023 r. – 4 stycznia 2024 r.).

Najwyższa łączna liczba wypadków drogowych i obrażeń w ciągu sześciu dni (29 grudnia 2023 r. – 3 stycznia 2024 r.) miała miejsce w Kanchanaburi (77 razy, 83 osoby ranne). Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Bangkoku (17 zgonów).

W szóstym dniu kampanii (3 stycznia) DDPM poinformowało, że w 35 wypadkach drogowych zginęło 250 osób, a 239 zostało rannych.

Do wypadków doszło najczęściej na skutek nadmiernej prędkości (37.66%). Czternaście procent miało związek z jazdą w wodzie.

Najwięcej wypadków z udziałem motocykli (84.07%). Czterdzieści cztery procent wypadków drogowych miało miejsce najczęściej na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce pomiędzy godziną 3:01. do 4:00 (9.62%).

Najwięcej wypadków i obrażeń miało miejsce w Phra Nakhon Si Ayutthaya (11 razy, 15 obrażeń). Prowincją z największą liczbą ofiar śmiertelnych była Nakhon Pathom (3 zgony).

Tajlandia zgłasza łącznie 212 zgonów w ciągu pięciu dni noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.