Dwóch nastolatków aresztowanych po strzelaninie w Phuket

Phuket-

Dwóch nastolatków zostało aresztowanych po strzelaninie w pobliżu komisariatu policji w mieście Phuket.

Policja miejska w Phuket przekazała Phuket Express, że została powiadomiona o zdarzeniu w środę wczesnym rankiem (3 stycznia) na Phuket Road w pobliżu komisariatu policji morskiej Phuket w mieście Phuket. Przybyli na miejsce zdarzenia znaleźli ślad kuli w szklanym oknie funkcjonariusza policji morskiej znajdującego się na komisariacie. Nikt na stacji nie odniósł obrażeń.

Jednakże dwie inne osoby znajdujące się na zewnątrz stacji zostały lekko ranne: kobieta, która odniosła obrażenia w wyniku siniaków, oraz mężczyzna, który odniósł zadrapania na głowie. Obie osoby postronne uciekły w panice po oddanych strzałach. Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu, aby ustalić sekwencję zdarzeń, które doprowadziły do ​​zdarzenia.

W środę wieczorem, 3 stycznia, policja aresztowała dwóch podejrzanych, zidentyfikowanych jedynie z imienia: 18-letniego Pu, który podczas zdarzenia jechał na motocyklu, oraz 18-letniego Kima, który jako pasażer motocykla oddał strzał z broni palnej. . Zostali aresztowani w wynajętym pokoju w Wichit. Zabezpieczono przy nich ręcznie wykonany pistolet.

Zeznali policji, że siedzieli w pobliżu parku publicznego Saphan Hin, w pobliżu komisariatu policji morskiej w Phuket. Inna grupa nastolatków zatrzymała się w pobliżu nich i najwyraźniej wyjęła broń. Dwóch podejrzanych podjechało do drugiej grupy, ale ci odjechali. Kiedy podejrzani przybyli w pobliże komisariatu policji, twierdzili, że druga grupa pierwsza otworzyła do nich ogień, a następnie ci oddali strzał.

Nie było jasne, czy pomiędzy dwoma podejrzanymi i drugą grupą młodych mężczyzn doszło wcześniej do sprzeczek lub sporów, a podejrzani nie rozwinęli tego tematu.

Panu Pu i Kimowi grożą zarzuty usiłowania morderstwa. Przyznali się do zarzutów, a policja poszukuje pozostałych stron biorących udział w zdarzeniu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.