AOT jest gotowy na politykę bezwizową Tajlandia-Chiny i oczekuje wzrostu chińskiej turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

(NNT) – Po zatwierdzeniu przez rząd Tajlandii stałego porozumienia o ruchu bezwizowym z Chinami, tajlandzkie porty lotnicze (AOT) są gotowe wspierać politykę VISA FREE.

Agencja współpracowała z odpowiednimi agencjami, aby ułatwić procesy zarówno pasażerom przylatującym, jak i wychodzącym, zapewniając płynność bez tworzenia zatorów w różnych punktach obsługi, zwłaszcza w obszarach imigracji i odbioru bagażu. Posiada również zintegrowaną technologię zapewniającą dodatkową wygodę.

Oprócz tego AOT uruchomiło projekt stymulacji rynku lotnictwa, aby przyciągnąć linie lotnicze do zwiększenia częstotliwości lotów i pasażerów międzynarodowych.

Linie lotnicze obsługujące regularne loty międzynarodowe, w tym loty czarterowe oraz loty nieregularne lub leasingowane, otrzymają zniżkę w wysokości 175 bahtów na dodatkowego pasażera ponad zatwierdzony rozkład lotów.

Usługa ta podlega zniżce w wysokości maksymalnie 75% od opłat za usługę lądowania statku powietrznego w przypadku dodatkowych lotów. Program obowiązuje z mocą wsteczną od 1 listopada 2023 r. do 31 marca 2024 r.

Istnieje również projekt dla linii lotniczych otwierających nowe trasy lotnicze, w ramach którego AOT rozważy zniżki w opłatach za lądowanie samolotów, opłaty za postój samolotów i korzystanie z mostów powietrznych.

AOT przewiduje, że program VISA FREE w 2024 r. przyciągnie do Tajlandii ponad 8 milionów chińskich turystów, co oznacza wzrost o 75% w porównaniu z 2019 r., kiedy Tajlandię odwiedziło 11.1 mln chińskich turystów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.