Nasilają się wysiłki na rzecz łagodzenia powodzi w południowej Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Region Armii 4 wydał instrukcje dla urzędników, aby pilnie udzielili pomocy ofiarom powodzi na południu, gdy sytuacja wraca do normy.

Generał broni SantiSakuntanark, dowódca okręgu 4 Armii, stwierdził, że wszystkie sektory były przygotowane i udzielały pomocy przed, w trakcie i po powodzi, co pomogło w zarządzaniu sytuacją.

Przyznał się do rozległych szkód wyrządzonych przez powodzie, w tym w domach, nieruchomościach publicznych i obiektach rządowych, które określił jako nieobliczalne.

Dowódca dodał, że armia współpracowała z różnymi departamentami rządowymi, rozmieszczając personel i sprzęt, aby szybko pomóc obywatelom w czasie sytuacji nadzwyczajnej.

Obecnie, w miarę jak sytuacja powodziowa się uspokaja, armia koncentruje się na odbudowie, rehabilitacji oraz zapewnieniu pomocy i odszkodowań obywatelom dotkniętym powodzią.

Pomoc jest przyspieszana dzięki współpracy sił ze wszystkich sektorów, w tym wojska, policji, władz administracyjnych, sektora prywatnego i ludności cywilnej, a wszystkie one dążą do złagodzenia trudów dotkniętych obywateli.

Wysiłki te obejmują pomoc w sprzątaniu uszkodzonych domów, budynków rządowych, szkół, meczetów i dróg, a ich celem jest umożliwienie obywatelom przezwyciężenia kryzysu i jak najszybszego powrotu do normalnego życia.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.