Tajlandia podsumowuje ogółem 284 ofiary śmiertelne w ramach noworocznej kampanii „Siedmiu dni bezpieczeństwa drogowego”.

Tajlandia -

Tajski Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował w piątek (5 stycznia) o sumie 284 zgonów, 2,307 obrażeń i 2,288 wypadków drogowych w ciągu siedmiu dni (29 grudnia 2023 r. – 4 stycznia 2024 r.) Nowego Roku Kampania „Siedmiodniowe bezpieczeństwo drogowe” w Tajlandii.

Najwyższa łączna liczba wypadków drogowych i obrażeń w ciągu siedmiu dni (29 grudnia 2023 r. – 4 stycznia 2024 r.) miała miejsce w Kanchanaburi (82 razy, 89 obrażeń). Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Bangkoku (19 zgonów).

Siódmego dnia kampanii (4 stycznia) DDPM poinformowało, że w 17 wypadkach drogowych zginęło 205 osób, a 200 zostało rannych.

Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość (48.60%). Najwięcej wypadków z udziałem motocykli (88.72%). Czterdzieści dwa procent wypadków drogowych miało miejsce najczęściej na drogach krajowych. Większość wypadków miała miejsce pomiędzy godziną 7:01 a godziną 8:00. do 8:XNUMX (XNUMX%).

Najwięcej wypadków i urazów miało miejsce w Tak (12 razy, 15 urazów). Prowincje z największą liczbą ofiar śmiertelnych to Roi-Et i Suphan Buri (3 zgony).

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.