Chiński turysta zmarł po nurkowaniu z rurką w Phang Nga

Phangnga –

Chiński turysta z Phuket zginął po wypadku podczas nurkowania w pobliżu wyspy w dystrykcie Khura Buri.

Stacja Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii na Wyspach Similan przekazała Phuket Express, że w piątek (5 stycznia) personel Parku Narodowego Similan powiadomił ich, że chiński turysta stracił przytomność podczas nurkowania w pobliżu Dziewiątej Wyspy (Koh Gao).

Pospieszyli na miejsce zdarzenia, aby znaleźć 30-letniego Chińczyka, który był nieprzytomny i nie miał pulsu. Kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechową, przewożąc go do szpitala na lądzie w Phang Nga. Niestety, po przybyciu na miejsce, pomimo największych wysiłków personelu medycznego, stwierdzono zgon, a jego ciało przewieziono z powrotem do szpitala Vachira Phuket.

Niezidentyfikowany przewodnik powiedział The Phuket Express, że chiński turysta odwiedził Tajlandię sam, ale niedawno dołączył do grupy wycieczkowej i zatrzymał się w hotelu w Phuket. Kiedy miał miejsce wypadek, wybrał się z grupą wycieczkową na jednodniową wycieczkę do Phang Nga.

W chwili obecnej odpowiednie władze badają, co dokładnie poszło nie tak podczas nurkowania z rurką i w jaki sposób zmarł. Władze Phang Nga utajniły nazwisko ofiary, aby zapewnić odpowiedni kontakt z rodziną i ambasadą.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.