Kierowca autobusu wycieczkowego po Phuket wyrzuca turystów na pobocze i prowadzi policję w dzikim pościgu, który kończy się wypadkiem – wideo

Phangnga –

Autobus wycieczkowy zapalił się w Phang Nga po wypadku, gdy kierowca porzucił turystów na poboczu drogi w Phuket i odjechał kierującą policją w pościg trwający ponad 70 kilometrów.

Policja Tha Chatchai powiedziała Phuket Express, że w sobotę (6 styczniath) otrzymali powiadomienie od biura podróży w Phuket, że kierowca autobusu najwyraźniej bez powodu pozostawił turystów w sklepie w Kathu w Phuket. Rzekomo zaatakował także pracownika firmy, który próbował powstrzymać go przed odjechaniem autobusem. W związku z tym wezwano policję, która ruszyła w pościg za autobusem.

Autobus jechał na północ od Phuket i niedawno opuścił punkt kontrolny Phuket i skierował się do dzielnicy Thai Mueang w Phang Nga.

Policja Tha Chatchai podążała za autobusem, który uderzył w słup energetyczny na poboczu Starego Rynku, powodując pożar. Na miejsce wezwano strażaków, którzy ugasili ogień.

Kierowca, który nie odniósł obrażeń, próbował uciekać, ale bezskutecznie i ostatecznie został aresztowany. Mówił w kółko i obecnie trwają badania prasowe na obecność nielegalnych narkotyków.

Jego nazwisko nie zostało ujawnione prasie tajskiej. Nie jest jasne, dlaczego porzucił turystów i co spowodowało kłótnię.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.