Dwóch nieudokumentowanych Kambodży aresztowanych za sprzedaż okularów na plaży Patong

Patong –

Dwóch nieudokumentowanych mężczyzn z Kambodży zostało aresztowanych po tym, jak przyłapano ich na sprzedaży okularów na plaży Patong.

Policja z Regionu 8 powiedziała Phuket Express, że została powiadomiona przez lokalnych mieszkańców, że dwóch nielegalnych migrantów irytuje turystów na plaży Patong. Próbowali sprzedawać okulary, co wywołało zamieszanie publiczne.

W sobotę (6 stycznia) dwóch aresztowanych zostało zidentyfikowanych jedynie jako pan Ya i pan Channy Lay. Nie byli w stanie przedstawić funkcjonariuszom paszportów ani żadnego pozwolenia na pracę, w związku z czym zostali zabrani na komisariat policji w Patong, gdzie grozili im dalsze kroki prawne i deportacja.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.