Dowódca armii odrzuca roszczenia dotyczące podjęcia kroków prawnych w związku z tradycyjnym strojem

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Dowódca regionu 4. Armii generał broni Santi Sakuntanak odrzucił zarzuty, że podjęte zostały działania prawne przeciwko młodzieży z Południa za noszenie tradycyjnego malajskiego stroju na targach kulturalnych, wyjaśniając, że osoby te zostały zamiast tego wezwane ze względu na udział w działaniach związanych z separatyzmem .

Omawiając tę ​​kwestię, generał broni Santi podkreślił wsparcie władz Tajlandii dla ekspresji kulturalnej, powołując się na poprzednie targi, na których bez sprzeciwu odbył się konkurs tradycyjnego kostiumu malajskiego. Wezwał do zaprzestania rozpowszechniania dezinformacji w tej sprawie.

Generał broni Pramote Promin, rzecznik 4. Armii Regionu, zauważył, że jednak niektóre grupy wykorzystały targi kultury malajskiej do własnych celów. Obejmowało to działania obejmujące cytowanie poezji zachęcające do separatyzmu i wywieszanie flag powiązanych z frakcjami separatystycznymi.

Władze potwierdziły, że działania prawne przeciwko grupie nie są związane z wyborem ubioru. Zamiast tego wydane wezwania są powiązane z przeszłymi działaniami. Zapewnili, że każdą osobę traktuje się sprawiedliwie i że nie zostaną postawione żadne zarzuty, jeśli nie udowodni się jej winy.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.