Prezydent Niemiec odwiedzi w tym miesiącu Tajlandię

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier ma przewodniczyć delegacji rządowej z trzydniową wizytą w Tajlandii, która rozpocznie się 24 stycznia i będzie to pierwsza wizyta państwowa niemieckiego prezydenta w tym kraju od czasu podróży Johannesa Rau w 2002 r. Steinmeier , który sprawuje tę funkcję od marca 2017 r., dołączy jego żona Elke Büdenbender.

Wizyta, na zaproszenie premier Sretthy Thavisin, ma na celu wzmocnienie dwustronnych stosunków między Tajlandią a Niemcami. Kluczowym punktem programu jest spotkanie z premierem Tajlandii w siedzibie rządu 25 stycznia, podczas którego przywódcy będą nadzorować podpisywanie porozumień dotyczących systemu kolei i współpracy naukowej.

Planowana jest również kolacja w Government House, której gospodarzem będzie Srettha na cześć Steinmeiera, jego małżonka i niemieckiej delegacji. Następnie odbędzie się audiencja u Ich Królewskiej Mości Króla i Królowej w Pałacu Dusit.

Celem Sretthy podczas tej wizyty jest podniesienie stosunków Tajlandii i Niemiec do rangi strategicznego partnerstwa, koncentrującego się na współpracy politycznej, handlu, inwestycjach, energii, bezpieczeństwie i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

Program Steinmeiera w Tajlandii obejmuje zwiedzanie fabryki Mercedes-Benz w prowincji Samut Prakan oraz wizytę w pływającej farmie fotowoltaicznej przy zaporze Sirindhorn, która tajlandzka władza wytwarzająca energię elektryczną (EGAT) przedstawia jako największy na świecie hybrydowy projekt wykorzystujący hydrofobową energię słoneczną . W jego planie jest także Inkluzywny Projekt Zrównoważonego Krajobrazu Ryżowego, Park Narodowy Pha Taem na północnym wschodzie i Muzeum Sztuki Współczesnej w Bangkoku.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.