Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: katastrofa łodzi motorowej i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to okres od poniedziałku 1 stycznia do niedzieli 7 stycznia 2024 r.

  1. Stwierdzono śmierć pięcioletniej Rosjanki, a kapitan łodzi stracił przytomność i został ranny po katastrofie łodzi w Phuket. Ponadto sześciu zagranicznych turystów i członek załogi łodzi odnieśli różne obrażenia po tym, jak ich łódź motorowa w tym samym wypadku rozbiła się o skały w pobliżu wyspy Maithon w Chalong.

Amfetaminę wykryto w krwiobiegu kapitana łodzi po tym, jak łódź motorowa rozbiła się o skały w pobliżu wyspy Maithon w Chalong, zabijając pięcioletnią Rosjankę na wakacjach.

Niedawno po wyrywkowej kontroli na przystani w Thalang pięciu kierowców łodzi uzyskało pozytywny wynik testu na obecność narkotyków.

Katastrofy i zatonięcia łodzi to ostatnio poważny problem w Tajlandii.

2. W Nowy Rok przed hotelem w Karonie zmarł mężczyzna od rany postrzałowej. Podejrzanego natychmiast aresztowano.

Było to pierwsze potwierdzone morderstwo w Nowym Roku w Phuket.

3. Brytyjczyk został aresztowany z bronią i kulami w Wichit po kłótni z mężczyzną, którego nazywał „przyjacielem”, w taksówce Tuk Tuk w Kamali.

Jego posty na Instagramie zdawały się pokazywać jego luksusowy styl życia, który podróżował prywatnym samolotem do wielu krajów. Jego obecna wiza to trzymiesięczna wiza turystyczna. Funkcjonariusze badają jednak, co robił w Phuket i dlaczego musi nosić przy sobie broń, skoro jest tylko turystą.

4. Phuket ogłosił łącznie 2 zgony, 40 obrażeń i 41 wypadków w ciągu siedmiu dni (29 grudnia 2023 r. – 4 stycznia 2024 r.) noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

33-letni kierowca płci męskiej zginął po zderzeniu jego pickupa z innym pickupem i sedanem w Thalang. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna zgłoszona w ramach noworocznej siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Phuket.

Tajski jeździec zginął, a obcokrajowiec został ranny po zderzeniu dużego roweru z mniejszym motocyklem w Kathu.

Następna duża kampania na rzecz bezpieczeństwa w wypadkach odbędzie się w kwietniu podczas Songkran.

5. Rosjanin został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rzekomo odebrał rodzicom nieletnią poniżej 18 roku życia.

Zarzuca mu się odebranie rodzicom lub opiekunowi małoletniego, który ukończył 15. rok życia, ale nie ukończył 18. roku życia, nawet jeśli wyraził na to zgodę.

To tyle na ten tydzień, Szczęśliwego Nowego Roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.