Najpopularniejsze historie dotyczące Tajlandii z ostatniego tygodnia: Trwałe zniesienie wiz do Chin i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 1 stycznia 7 r. do niedzieli 2024 stycznia XNUMX r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Pani Siriprakai Worapreecha, zastępca dyrektora generalnego tajskiego Departamentu Obserwacji i Ochrony Nieletnich (DJOP) oraz rodzice 14-letniego chłopca, który dopuścił się strzelaniny w Siam Paragon, odwiedzili Instytut Rehabilitacji psychiatrycznej Galya Rajanagarindra planowanie.

Decyzja o zasadniczo wycofaniu zarzutów wobec nieletniego wywołała polaryzujące reakcje w Internecie, a wiele osób obawiało się, że podejrzany może zostać zwolniony i wpuszczony na teren publiczny, ale na razie pozostaje pod opieką psychiatryczną. Tymczasem tajskie organy ścigania zaproponowały obniżenie wieku, w którym można oskarżać nieletnich o poważne przestępstwa takie jak to.

2. 8 grudnia 00 r. o godzinie 31:2023 Jego Królewska Mość Król Vajiralongkorn udzielił królewskiego błogosławieństwa na powitanie nowego roku 2024, aby poprawić morale i dodać otuchy Tajom.

Jego Królewska Mość Król pragnie, aby wszyscy wspólnie podjęli uchwałę o pokonaniu wszelkich przeszkód mądrze i rozsądnie.

3. Wkraczając w obiecujący rok 2024, warto znać daty, w których bary i lokale rozrywkowe w Tajlandii będą przestrzegać zamknięć i ograniczeń sprzedaży alkoholu.

Podczas „Dni bez alkoholu” należy pamiętać, że bary, miejsca rozrywki, Gogo itp. będą zamknięte, a sprzedaż wszelkiego alkoholu będzie zabroniona. Obecnie żadne sklepy, restauracje ani hotele nie będą legalnie sprzedawać alkoholu.

4. Tajlandia na stałe zniesie wizy do Chin od 1 marca 2024 r., aby pobudzić turystykę i gospodarkę.

Po zatwierdzeniu przez rząd Tajlandii stałego porozumienia o ruchu bezwizowym z Chinami firma Airports of Thai (AOT) jest gotowa wspierać politykę VISA FREE.

Chiński Nowy Rok też już wkrótce!

5. Tajski Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował w piątek (5 stycznia) o sumie 284 zgonów, 2,307 obrażeń i 2,288 wypadków drogowych w ciągu siedmiu dni (29 grudnia 2023 r. – 4 stycznia 2024 r.) Nowego Roku Kampania „Siedmiodniowe bezpieczeństwo drogowe” w Tajlandii.

Tajski Departament Kuracji zgłosił łącznie 7,864 przypadki jazdy pod wpływem alkoholu w Tajlandii w ciągu siedmiu dni (29 grudnia 2023 r. – 4 stycznia 2024 r.) noworocznej kampanii „Siedmiodniowe bezpieczeństwo na drogach”.

W rzeczywistości była to redukcja rok do roku.

To wszystko na ten tydzień

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.