Wydano pilne ostrzeżenie w związku z zanieczyszczeniem PM 2.5 w 20 prowincjach

KOMUNIKAT PRASOWY:

Departament Kontroli Zanieczyszczeń (PCD) wydał pilne ostrzeżenie dotyczące niebezpiecznego poziomu cząstek stałych PM 2.5 w powietrzu, który ma wpływ na 20 prowincji w całej Tajlandii.  

Ostrzeżenie wzywa do podjęcia natychmiastowych działań w celu zaradzenia poważnemu kryzysowi jakości powietrza, który stwarza poważne ryzyko dla zdrowia milionów mieszkańców, i złagodzeniu go. Prowincje znajdujące się w stanie najwyższej gotowości obejmują główne ośrodki miejskie, takie jak Bangkok, Pathum Thani i Nonthaburi, a także kluczowe regiony przemysłowe, takie jak Samut Prakan i Samut Sakhon.

W oświadczeniu PCD nakreśliła szereg kroków, które należy podjąć, aby walczyć z rosnącym poziomem zanieczyszczenia powietrza. Środki te obejmują rygorystyczną kontrolę emisji przemysłowych, poprawę zarządzania ruchem w celu zmniejszenia zanieczyszczenia pojazdów oraz nasilenie kampanii uświadamiających społeczeństwo. Agencja podkreśliła również znaczenie współpracy zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego w stawianiu czoła temu wyzwaniu środowiskowemu.

Reakcja rządu na ten kryzys była szybka, a władze lokalne zmobilizowały się do egzekwowania środków kontroli zanieczyszczeń. Szczególną uwagę zwraca się na obszary o historycznie wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza, takie jak Bangkok i otaczające go prowincje. Administracja promuje także alternatywne i czystsze formy transportu, a także bardziej rygorystyczne kontrole pojazdów przyczyniających się do zanieczyszczenia powietrza.

Najbardziej aktualne informacje na temat jakości powietrza i poziomu PM2.5 w Tajlandii można znaleźć na stronie www.pm25.gistda.or.th.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.