Wydano pilne ostrzeżenie w związku z zanieczyszczeniem PM 2.5 w 20 prowincjach

KOMUNIKAT PRASOWY:

Departament Kontroli Zanieczyszczeń (PCD) wydał pilne ostrzeżenie dotyczące niebezpiecznego poziomu cząstek stałych PM 2.5 w powietrzu, który ma wpływ na 20 prowincji w całej Tajlandii.  

Ostrzeżenie wzywa do podjęcia natychmiastowych działań w celu zaradzenia poważnemu kryzysowi jakości powietrza, który stwarza poważne ryzyko dla zdrowia milionów mieszkańców, i złagodzeniu go. Prowincje znajdujące się w stanie najwyższej gotowości obejmują główne ośrodki miejskie, takie jak Bangkok, Pathum Thani i Nonthaburi, a także kluczowe regiony przemysłowe, takie jak Samut Prakan i Samut Sakhon.

W oświadczeniu PCD nakreśliła szereg kroków, które należy podjąć, aby walczyć z rosnącym poziomem zanieczyszczenia powietrza. Środki te obejmują rygorystyczną kontrolę emisji przemysłowych, poprawę zarządzania ruchem w celu zmniejszenia zanieczyszczenia pojazdów oraz nasilenie kampanii uświadamiających społeczeństwo. Agencja podkreśliła również znaczenie współpracy zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego w stawianiu czoła temu wyzwaniu środowiskowemu.

Reakcja rządu na ten kryzys była szybka, a władze lokalne zmobilizowały się do egzekwowania środków kontroli zanieczyszczeń. Szczególną uwagę zwraca się na obszary o historycznie wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza, takie jak Bangkok i otaczające go prowincje. Administracja promuje także alternatywne i czystsze formy transportu, a także bardziej rygorystyczne kontrole pojazdów przyczyniających się do zanieczyszczenia powietrza.

Najbardziej aktualne informacje na temat jakości powietrza i poziomu PM2.5 w Tajlandii można znaleźć na stronie www.pm25.gistda.or.th.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.