DDPM potwierdza, że ​​ostrzeżenie przed tsunami działa pomimo wadliwej boi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) potwierdził wydobycie z Morza Andamańskiego nieprawidłowo działającej boi do wykrywania tsunami, Stacja 23461, i zapewnił opinię publiczną, że tajski system ostrzegania przed tsunami pozostaje w pełni sprawny.

Problem z boją, położoną około 340 kilometrów na północny zachód od Phuket, wyszedł na jaw 3 sierpnia ubiegłego roku. Departament zwrócił się do Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii o pomoc w jego odzyskaniu 7 sierpnia. Zamienna boja jest obecnie wysyłana ze Stanów Zjednoczonych i oczekuje się, że dotrze do Tajlandii w marcu, a montaż zaplanowano na listopad tego roku.

DDPM podkreśliło, że likwidacja stacji 23461 nie zmniejsza efektywności Krajowego Centrum Ostrzegania przed Katastrofami (NDWC). NDWC stosuje kompleksowe podejście, wykorzystując dane z wielu źródeł, w tym międzynarodowe monitorowanie trzęsień ziemi na Oceanie Indyjskim oraz dane z innych boi tsunami w regionie, a także pomiary poziomu wody ze stacji w Indiach, Indonezji i lokalnie na Koh Mang w Phang Nga i Koh Racha Noi w Phuket.

Ten zintegrowany system ma na celu dostarczanie w odpowiednim czasie ostrzeżeń o tsunami do prowincji przybrzeżnych, takich jak Satun, Trang, Krabi, Phang Nga, Ranong i Phuket. Znaczenie tak solidnego systemu ostrzegania zostało wyraźnie podkreślone przez tragiczne tsunami w 2004 r., które spustoszyło zachodnie i południowe wybrzeże Tajlandii, w tym popularne kierunki turystyczne, takie jak Phuket, Khao Lak i wyspa Phi Phi, powodując znaczne ofiary w ludziach i rozległe szkody do infrastruktury.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.