Sześciu Rosjan i trzech Tajów uratowano po wywróceniu się jachtu w Rawai

Rawaj –

Sześciu rosyjskich turystów i trzech Tajlandczyków zostało uratowanych po tym, jak jacht wywrócił się w pobliżu wyspy w Rawai.

Biuro morskie w Phuket powiedziało Phuket Express, że o 3:50 we wtorek (9 stycznia godzth) zostali powiadomieni o wypadku przez kapitana jachtu, pana Jakkree Kuenkonga. Wiózł sześciu niezidentyfikowanych rosyjskich turystów i dwóch tajskich pasażerów. Wypłynęli z molo w Chalong o 9:40. rano na wycieczce na wyspy Maithon i Racha.

Kiedy dopłynęli do zachodniej części Wyspy Koralowej, jedna z rur wodnych na jachcie pękła. Woda bardzo szybko dostała się do jachtu i pompa wodna nie była w stanie jej odpowiednio szybko usunąć. Stało się tak pomimo tego, że wiatr i fale zostały opisane jako bardzo spokojne.

W pobliżu znajdowała się łódź, która pomogła wywracającemu się statkowi, zanim jacht całkowicie się wywrócił o 5:05. Z jachtu nie wyciekł olej, a wszyscy pasażerowie i załoga bezpiecznie dotarli do przystani w Cape Panwa w Wichit. Nikt nie został ranny.

Podobne historie:

Stwierdzono śmierć pięcioletniej Rosjanki, a kapitan łodzi stracił przytomność i został ranny po katastrofie łodzi w Phuket. Ponadto sześciu zagranicznych turystów i członek załogi łodzi odnieśli różne obrażenia po tym, jak ich łódź motorowa w tym samym wypadku rozbiła się o skały w pobliżu wyspy Maithon w Chalong.

Amfetaminę wykryto w krwiobiegu kapitana łodzi po tym, jak łódź motorowa rozbiła się o skały w pobliżu wyspy Maithon w Chalong, zabijając pięcioletnią Rosjankę na wakacjach.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.