Rząd Tajlandii ogłasza postępy w sprawie ustawy o marihuanie: 12 stycznia będzie można uzyskać opinię publiczną

Roślina marihuany.

Krajowy-

10 stycznia 2024 r. dr Tewan Thaneerat, zastępca dyrektora Departamentu Tajskiej Medycyny Tradycyjnej i Alternatywnej (DTTAM), ogłosił stan prac nad projektem ustawy o marihuanie.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy projekt przeszedł osiem poprawek i jest obecnie otwarty na opinie opinii publicznej, podkreślające jego potencjalne korzyści w zakresie zastosowań medycznych i wkładu gospodarczego, powiedział dr Tewan.

Proponowana ustawa zapewniła możliwości wykorzystania marihuany dla celów medycznych, zdrowotnych i ekonomicznych, odróżniając ją od narkotyków. Obowiązują jednak rygorystyczne przepisy i wymogi licencyjne, które zapobiegają niewłaściwemu wykorzystaniu, mianowicie do celów rekreacyjnych, i zapewniają odpowiedzialną konsumpcję, powiedział dr Tewan.

Publiczne opinie na temat projektu będą oficjalnie akceptowane od 12 stycznia 2024 r. lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej: www.dtam.moph.go.th. Jednakże ostateczny termin przekazania opinii publicznej upływa 23 stycznia, po czym zostanie przedstawiony na następnym posiedzeniu gabinetu w celu dalszego rozpatrzenia.

Różne grupy aktywistów, takie jak Network for Shaping the Future of Thai Cannabis i Chokwan Kitty Chopaka, również aktywnie angażują się w dyskusje internetowe mające na celu ukształtowanie powstającego prawodawstwa 11 stycznia przed przedstawieniem projektu urzędnikowi, zauważyła TPN.

Przeczytaj o grupach aktywistów krytykujących rząd Tajlandii w związku z nowym projektem ustawy o konopiach indyjskich i ich kontroli.

Po zebraniu opinii publicznej zostaną przeprowadzone dalsze dyskusje i dostosowania przed przedstawieniem ostatecznej wersji ustawy o marihuanie Radzie Ministrów do rozpatrzenia. W dalszym ciągu skupiamy się na promowaniu korzyści medycznych, zdrowotnych i ekonomicznych, przy jednoczesnym uwzględnieniu potencjalnych zagrożeń i zapewnieniu zgodności z obowiązującymi przepisami, stwierdził dr Tewan.

Doktor Cholnan Srikaew, Minister Zdrowia Publicznego, wyjaśnił kluczowe punkty związane z projektem ustawy o marihuanie, podkreślając potrzebę posiadania wiedzy medycznej w ocenie używania marihuany. Proponowane prawo ma na celu kontrolę używania marihuany i jej ekstraktów, szczególnie tych zawierających tetrahydrokannabinol (THC) w ilości przekraczającej 0.2%, dodał dr Cholnan.

Zgodnie z projektem ustawy o marihuanie i konopiach opracowanym przez DTTAMprojekt przepisów określa także ograniczenia dotyczące reklamy i marketingu związanego z marihuaną i jej produktami. Zabrania sprzedaży określonym grupom, np. nieletnim poniżej 20. roku życia i ciąży, oraz ogranicza dystrybucję w wyznaczonych miejscach, takich jak miejsca publiczne, miejsca kultu religijnego, instytucje oświatowe i inne miejsca, które zostaną ogłoszone przez Ministra za zgodą komisji.

Surowe przepisy obejmują zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany, a władze mają uprawnienia do przeprowadzania testów na utratę wartości.

Ogólnym celem jest znalezienie równowagi pomiędzy czerpaniem korzyści z marihuany a ochroną zdrowia i bezpieczeństwa publicznego– podało Ministerstwo Zdrowia Publicznego.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, YouTube, Pinterest, Flipboard, Wątkilub Tumblr

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.