Premier chwali Phuket za organizację czwartego Biennale w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin pogratulowała Phuketowi zorganizowania czwartej edycji Biennale w Tajlandii. Wierzy, że przedsięwzięcie południowego miasta poprawi widoczność historyczną, kulturową i turystyczną regionu.

Na platformie mediów społecznościowych „X” premier zauważył, że jest zadowolony z losu mieszkańców Phuket, którzy będą gospodarzami czwartego Biennale w Tajlandii.

Zauważył, że Phuket wyrasta na miasto sztuki, ponieważ zostało uznane za część Sieci Miast Kreatywnych, słynącej ze swojej sztuki. Sprzyja temu silna lokalna społeczność artystów, nieustannie tworzących sztukę.

Ponadto mieszkańcy Phuket chętnie wykorzystują sztukę jako atrakcję turystyczną, wykorzystując swoją dobrze znaną historię, kulturę i atrakcyjność turystyczną zarówno dla Tajów, jak i obcokrajowców.

Oczekuje się, że w festiwalu sztuki współczesnej wezmą udział liczni artyści światowej sławy. Biennale w Tajlandii to odbywająca się dwa razy do roku międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej zainicjowana przez Biuro Sztuki Współczesnej i Kultury przy Ministerstwie Kultury.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.