Rząd Tajlandii przedłuża wizy dla zagranicznych uczniów Muay Thai do 90 dni i ustanawia standardy dla międzynarodowych instruktorów Muay Thai

Krajowy-

W dniu 12 stycznia 2024 r. doc. Prof. Pimol Srivikorn, Doradca Premiera i prezes Tajlandzkiego Stowarzyszenia Taekwondo, ujawnił publicznie po I posiedzeniu Podkomisji Przemysłu Sportowego sprawę przedłużenia wizy dla cudzoziemców uczących się Muay Thai na pobyt w Tajlandii od 1 do 60 dni .

„Na spotkaniu stwierdzono, że rząd Tajlandii stworzy standardy dla Muay Thai poprzez inicjowanie szkoleń i wydawanie oficjalnych certyfikatów uprawniających do bycia instruktorem Muay Thai za granicą. Uważa się, że tworzy to wartość dla personelu Muay Thai w Tajlandii” – powiedział doc. Prof. Pimol.

Ponadto rząd Tajlandii przyznałby specjalną wizę obcokrajowcom zainteresowanym i pragnącym uczyć się Muay Thai, którzy mogliby przebywać na dłuższy okres od 60 do 90 dni, stwierdził doc. Prof. Pimol.

Rząd Tajlandii opublikował również oficjalną stronę internetową Muay Thai, Teraz Muay Thai, jako kanał umożliwiający obcokrajowcom swobodny wybór siłowni Muay Thai w dowolnym miejscu w Tajlandii.

Aby zostać międzynarodowym instruktorem Muay Thai, trzeba posiadać oficjalny certyfikat i zdać egzamin Tajskiego Departamentu Rozwoju Umiejętności – zauważył Doradca Premiera.

Media TPN zauważają, że dokładna data rozpoczęcia obowiązywania przedłużonej wizy nie została podana natychmiast i będzie zależeć od rządu Tajlandii, a następnie formalnego oświadczenia w Royal Gazette, ale oczekuje się, że nastąpi to w najbliższej przyszłości.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.