Premier Tajlandii podpisuje ustawę o czystym powietrzu podczas wizyty w Chiang Mai mającą na celu walkę z zanieczyszczeniem powietrza

Krajowy-

9 stycznia 30 r. o godzinie 11:2024 premier Tajlandii Srettha Thavisin podczas wizyty w Chiang Mai podpisała ustawę o czystym powietrzu, aby monitorować sieci transportu publicznego i problemy z zanieczyszczeniem powietrza.

Wcześniej Srettha publicznie ujawniła, że ​​ustawa o czystym powietrzu została przedstawiona na ostatnim posiedzeniu gabinetu zarówno przez rząd, jak i sektor opozycji, aby w podobny sposób złagodzić zanieczyszczenie powietrza w Tajlandii. Ustawa o czystym powietrzu została zweryfikowana przez obywateli Tajlandii i odpowiednie agencje, zanim zgodnie z prawem została poddana kontroli przez Tajlandzką Radę Stanu.

Grupa robocza rządu Tajlandii przekazała ustawę o czystym powietrzu premierowi Tajlandii po przybyciu do Chiang Mai, a Srettha podpisał zgodę na tę ustawę.

Grupie roboczej nakazano dostarczyć projekt ustawy na posiedzenie parlamentu Tajlandii w celu dalszego rozpatrzenia jako programu krajowego, szczególnie w tym samym dniu, w zakresie problemów związanych z PM 2.5.

Media TPN zauważają jednak, że wdrożenie wielu zapisów ustawy to zupełnie inny proces niż jej podpisanie i będzie wymagać znaczącej współpracy wielu sektorów, a nawet pobliskich krajów.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.