Tajlandia zarabia ponad 6.6 miliarda bahtów na zagranicznych produkcjach filmowych

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia zarabia ponad 6.6 miliarda bahtów na zagranicznych produkcjach filmowych, ustanawiając nowy rekord tajskiej branży filmowej.

Minister Turystyki i Sportu Sudawan Wangsuphakijkosol udostępnił dane na temat bezprecedensowej liczby międzynarodowych projektów filmowych w Tajlandii w 2023 r. Z danych wynika, że ​​w Tajlandii nakręcono 466 międzynarodowych projektów filmowych z 40 różnych krajów, przynosząc szacunkowo 6.6 miliarda bahtów.

Odkąd Tajlandia zaczęła wspierać przemysł filmowy, jest to najwyższy dochód, jaki przynieśli międzynarodowi filmowcy. Stany Zjednoczone były najważniejszym źródłem zagranicznych ekip filmowych, z 34 produkcjami, które zarobiły ponad 3.1 miliarda bahtów.

Na drugim miejscu znalazł się Hongkong z 10 projektami, które przyniosły 707 mln bahtów. Kolejnymi trzema głównymi źródłami były Chiny, Niemcy i Korea Południowa.

10 prowincji Tajlandii z największą liczbą zagranicznych produkcji filmowych w 2023 roku to:

1. Bangkok

2. Czonburi

3. Samut Prakan

4. Ścieżka Thani

5. Phuket

6. Nonthaburi

7. Czang Maj

8. Ścieżka Nakhon

9. Kraby

10. Ratchaburi

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.