Rezydencja i restauracja Fire Guts w Samkongu – wideo

Miasto Phuket –

Mieszkańcy byli zaniepokojeni, gdy na początku tego tygodnia po północy w mieście Phuket pożar zniszczył rezydencję i hotelową restaurację.

Strażacy zostali powiadomieni o pożarze tuż po północy (11 stycznia) w rezydencji przy Hong Yok Uthit Road w Samkongu, Talad Yai.

Na miejscu pojawili się pierwsi zastępcy straży pożarnej, którzy stwierdzili, że ogień objęty jest całkowitym płomieniem. Opanowanie pożaru zajęło około 15 minut. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, ponieważ w tym czasie nikogo nie było w budynku, ale pierwsze piętro rezydencji, w której mieści się restauracja, zostało poważnie zniszczone przez ogień.

Lokalni mieszkańcy powiedzieli dziennikowi The Phuket Express, że pożar powstał w wyniku iskry na transformatorze, po czym rozprzestrzenił się na otaczający budynek.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.