Tajski minister transportu ogłasza plany zwiększenia liczby przydziałów czasu lotu w związku z oznakami ożywienia turystyki

Krajowy-

12 stycznia 2024 r. pan Suriya Juangroongruangkit, tajski minister transportu, publicznie ujawnił po wydarzeniu CAAT OPEN HOUSE 2024, że istnieje silna tendencja do odrodzenia się w branży turystycznej, w związku z czym Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT ) musi zwiększyć liczbę lotów, aby zaspokoić nadchodzący popyt.

Plan ma zaspokoić popyt na większą liczbę lotów obejmuje lotniska Suvarnabhumi, Don Mueang, Chiang Mai i Phuket, które są popularnymi celami turystów zagranicznych. Jeśli chodzi o wstępną ocenę, CAAT mógłby zaplanować przydziały czasu na loty o 30–40% wyższe w porównaniu z rokiem poprzednim, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, powiedział Minister Transportu.

CAAT otrzymał polecenie zarządzania rozkładami lotów w godzinach szczytu i zwiększenia liczby przydziałów czasu na loty, ponieważ mogłoby to potencjalnie mieć pozytywny wpływ na rosnącą liczbę pasażerów, zauważył Suriya.

„Minister Transportu ocenił jednak, że obecna sytuacja w lotnictwie nadal się poprawia i wkrótce wróci do normy, podobnie jak przed pandemią Covid-19 w 2019 r. Było widać, że zapotrzebowanie na rezerwacje lotów, nie tylko ze strony tajskich linii lotniczych, ale także międzynarodowych linii lotniczych, zyskało na znaczeniu. Linie lotnicze nie były w tej chwili w stanie zaspokoić rosnącego popytu, ale w ciągu najbliższych kilku lat przemysł lotniczy będzie się rozwijać, ponieważ będzie więcej samolotów dostępnych do obsługi” – powiedział Suriya.

Pan Suttipong Kongpool, prezes CAAT, publicznie ujawnił, że ogólna sytuacja w lotnictwie pod względem liczby pasażerów poprawiła się o 74% w porównaniu z 2019 r. Druga połowa 2024 r. prawdopodobnie przyniesie większy popyt na loty i zwiększy ogólną liczbę pasażerów w tym roku powrócił do normalnego poziomu sprzed Covid-19, powiedział Suttipong.

Jednakże rynek chiński boryka się obecnie z problemami gospodarczymi, a polityka zwolnień z obowiązku wizowego umożliwiająca chińskim turystom zniesienie wiz może nie stymulować turystyki w Tajlandii, jak początkowo liczył tajski rząd. Uważano jednak, że Chińczycy zaczną więcej podróżować w drugiej połowie tego roku, podsumował Suttipong.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.