Katastrofa z okazji Dnia Dziecka: 44 dzieci zostało rannych w wyniku nieudanego pokazu pojazdów ratowniczych w Satun

Satun-

13 stycznia 2024 r. lokalne media Satun poinformowały o wypadku z okazji Dnia Dziecka w podokręgu Kuan Don, w którym urzędnicy przeprowadzali przedstawienie z wykorzystaniem pojazdu ratowniczego w przypadku klęsk żywiołowych. Awaria części pojazdu ratunkowego spowodowała, że ​​44 dzieci odniosło głównie lekkie obrażenia.

Według doniesień lokalnych mediów, podczas obsługiwania pojazdu pomostowego używanego do akcji ratowniczych w przypadku klęsk żywiołowych pękła stalowa proca. W momencie niefortunnej awarii w pojeździe znajdowało się wiele dzieci.


„44 dzieci odniosło lekkie obrażenia, w tym ból pleców, talii i nadgarstków, po tym jak most uderzył w ziemię. Jednak po wypadku troje dzieci było pod ścisłą obserwacją lekarzy pod kątem ewentualnych dalszych obrażeń” – podają media Satun.

Po wypadku pan Sakra Kapilakhan, gubernator Satun, wydał rozkaz odpowiednim agencjom, aby przejęły odpowiedzialność za sytuację i zapewniły zakwaterowanie ofiarom. Na koniec Sakra podkreśliła zakaz używania dużych maszyn podczas przyszłych występów z okazji Dnia Dziecka w Satun.

Najwyraźniej dochodzenie dotyczące konserwacji pojazdu i urządzenia było w toku.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.