Płomienna galareta znaleziona na plaży Phuket w Wichit

Phuket -

Niedawno na plaży w Wichit odnaleziono około dziesięciu meduz płomienistych.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) poinformował, że pod koniec ubiegłego tygodnia operator hotelu powiadomił go, że na plaży w Wichit znaleziono płonącą meduzę. Sprawdzili plażę i znaleźli około dziesięciu meduz płomienistych (Pelagia sp.) na plaży podczas przypływu. Plażowiczów ostrzega się, aby zachowali ostrożność.

Jeśli pływak został użądlony, do przemycia dotkniętej skóry można użyć wody morskiej i octu, jeśli jest dostępny. Ostrzega się pływaków, aby nie myli dotkniętej skóry wodą pitną lub alkoholem, aby zapobiec reakcjom alergicznym. Po użyciu octu lub wody morskiej ukąszony pływak powinien zastosować gorącą wodę do pokrycia dotkniętego obszaru przez 20 minut, aby złagodzić ból, a następnie udać się do lekarza, gdy tylko będzie to możliwe.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.