Sprzątaczka w Birmie aresztowana za kradzież 140,000 XNUMX bahtów cypryjskim i szwedzkim turystom w hotelu Patong

Patong –

Sprzątaczka z Birmy została aresztowana po tym, jak okradła dwóch obywateli Cypru i szwedzkiego turystę w hotelu w Patong, kradnąc towary o łącznej wartości około 140,000 XNUMX bahtów.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że w czwartek (11 styczniath) aresztowali panią. HLA HLA WIN, 27 lat, obywatelka Birmy, w wynajętym pokoju przy ulicy Na Nai Road w Patongu. Zabrano jej sześć złotych przedmiotów. Została zabrana na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży.

Do aresztowania doszło po tym, jak dwóch turystów cypryjskich i turysta ze Szwecji zgłosili policji w Patong zgłoszenia kradzieży.

W styczniu 6th dwóch cypryjskich turystów, którzy są krewnymi, powiedziało policji w Patongu, że mieszkali w różnych pokojach w tym samym niezidentyfikowanym hotelu przy Sirirat Road w Patong. Z ich pokojów wynika, że ​​skradziono im pieniądze po 55,000 XNUMX bahtów każdy.

Na 27 grudniath2023 r. Szwed powiedział policji, że nocował w tym samym hotelu. Z jego pokoju skradziono mu pieniądze w wysokości 24,542 XNUMX bahtów.

Policja w Patong kontynuowała śledztwo, w wyniku którego aresztowała podejrzanego. Podejrzana z Birmy przyznała się policji, że okradała turystów, a za skradzione pieniądze kupowała złote przedmioty.

Jak zauważa „Phuket Express”, nazwiska ofiar na ich prośbę utajniono. Do chwili publikacji prasy podejrzany przebywał w areszcie.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.