Seryjny złodziej z Phuket zatrzymany w Bangkoku

Phuket-

Tuż przed ubiegłym weekendem w Bangkoku aresztowano seryjnego złodzieja, który rzekomo okradał wiele miejsc w Phuket, w tym nawet prokuratora z Phuket.

Jak poinformowało w czwartek (11 stycznia) Centralne Biuro Śledcze (CIB).th), że aresztowali podejrzanego zidentyfikowanego jedynie jako pan Praiwan w Wang Thong Lang w Bangkoku. Jest oskarżony o seryjną nocną kradzież.

Do aresztowania doszło po tym, jak Praiwan okradał wiele domów i parkował samochody na osiedlach w Phuket. Był aresztowany wcześniej w 2023 r., ale został zwolniony po zwolnieniu go przez sąd za kaucją.

Pomimo zwolnienia za kaucją Praiwan nie odrobił lekcji i nadal kradł. Według doniesień ostatnia kradzież dotyczyła kwoty 300,000 XNUMX bahtów w gotówce z zaparkowanego samochodu, który na nieszczęście dla Praiwan należał do niezidentyfikowanego prokuratora z Phuket. Wkrótce potem Praiwan został aresztowany w Bangkoku.

W chwili publikacji prasy Praiwan przebywał w areszcie, a jego ponowne zwolnienie za kaucją było mało prawdopodobne, zwłaszcza że ofiarą był prokurator.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.