Załamany Ukrainiec powoduje chaos na komisariacie policji w Patong

Patong, Phuket –

Ukrainiec uszkodził własność publiczną i prywatną na terenie komisariatu policji w Patongu oraz spowodował zakłócenia porządku publicznego, rzekomo z powodu całkowitego bankructwa i braku środków na opłacenie biletu powrotnego na Ukrainę.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że Ukrainiec stał się zdenerwowany i niezrównoważony psychicznie, ponieważ nie miał pieniędzy na powrót do domu na Ukrainie. Niezidentyfikowany mężczyzna przebywał na komisariacie przez kilka dni, a policja zapewniała mu żywność i wodę, a policja współpracowała z Ambasadą Ukrainy, próbując znaleźć sposób na odesłanie mężczyzny do domu. W niedzielę (14 stycznia godzth), Ukrainiec spowodował zamieszanie na komisariacie policji w Patong po tym, jak pozornie doznał załamania psychicznego, uszkodził mienie na komisariacie i przestraszył inne obecne osoby. Zabrano go do szpitala Patong i podano mu leki psychiatryczne, aby go uspokoić.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu Patong, choć nie jest jasne, kto zapłaci rachunek za jego leczenie, ponieważ według doniesień mężczyzna nie ma nawet jednego bahta na koncie. Policja w Patongu nadal współpracuje z Ambasadą Ukrainy, próbując znaleźć sposób na sprowadzenie mężczyzny do domu lub skontaktowanie się z krewnymi lub przyjaciółmi na Ukrainie w celu uzyskania pomocy.

„Phuket Express” odnotowuje, że od wybuchu wojny między obydwoma krajami w Phuket rośnie liczba pozbawionych środków do życia obywateli Ukrainy i Rosji, a wiele osób z różnych powodów próbuje uniknąć wojny, pozostając w Tajlandii, ale wiele osób również ucieka w kwestie finansowe. Ze względu na wojnę utrudnione są także deportacje lub zawracanie ludzi na Ukrainę czy do Rosji.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.