Zagraniczni turyści opalający się na terenie świątyni w Chiang Mai wywołali oburzenie wśród lokalnych mieszkańców

Chiang Mai —

Pojawiły się obawy dotyczące zachowania dwóch zagranicznych turystów w Wat Chiang Man, szanowanej świątyni buddyjskiej w Chiang Mai, po tym, jak w niedzielę 14 stycznia 2024 r. zaobserwowano ich opalających się na terenie świątyni.

Według lokalnych doniesień obie kobiety, zidentyfikowane jedynie jako podróżniczki z Europy, widziano, jak opalały się na trawiastym terenie w pobliżu sanktuarium świątyni i starej pagody, ubrane w podkoszulki i szorty. Niezidentyfikowany mieszkaniec, zaniepokojony widokiem, zwrócił się do władz świątyni, aby poinformować je o sytuacji.

Mimo że władze świątyni oświadczyły zaniepokojonemu mieszkańcowi, że poinformują przewodnika o niewłaściwym zachowaniu turystów, jak twierdzi zaniepokojony mieszkaniec, nie podjęto żadnych dalszych działań. Według doniesień turyści nadal opalali się, pozornie niewzruszeni, przez niepewny czas – dodał mieszkaniec. W tym momencie zaniepokojony obywatel umieścił zdjęcia w mediach społecznościowych, chcąc zwrócić uwagę na problem.

Incydent ten wywołał gorącą debatę wśród tajskich użytkowników mediów społecznościowych, a niektórzy krytykowali, że władze świątyni powinny były lepiej podejść do sytuacji. Niektórzy internauci proponowali nawet zainstalowanie przy świątyni znaków ostrzegających przed opalaniem, szczególnie dla turystów zagranicznych. Tymczasem anglojęzyczne media i wielu obcokrajowców podobno nie widziało problemu lub twierdziło, że incydent był tzw. burzą w imbryku.

Wat Chiang Man to jeden z najpopularniejszych zabytków w Chiang Mai, położony w podokręgu Sri Phum, w dzielnicy Mueang. Codziennie przyciąga wielu turystów z Tajlandii i zagranicy.

W chwili publikacji prasy nie było jasne, czy policja lub inne podmioty prawne będą próbowały sprowadzić turystów na jakiekolwiek przesłuchanie ani nawet czy mogą zostać postawione im jakiekolwiek zarzuty prawne.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboard, Wątkilub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.