Koh Samui spodziewa się w tym roku boomu na linie wycieczkowe

KOMUNIKAT PRASOWY:

Koh Samui w prowincji Surat Thani spodziewa się wzrostu ruchu turystycznego, ponieważ w tym roku na wyspie zacumuje 47 statków wycieczkowych, które przewożą szacunkowo 25,000 XNUMX pasażerów. Według Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) oczekuje się, że większość tych gości będzie pochodzić ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Australii.

Tylko w styczniu na wyspę przypłynie 10 statków wycieczkowych. Właśnie w tę sobotę (13 stycznia) południowa wyspa powitała pasażerów dwóch statków wycieczkowych. Przesilenie gwiazd przyciągnęło 2,852 turystów, głównie z Azji, podróżujących z Hongkongu przez Wietnam w kierunku Singapuru. W międzyczasie Mein Schiff 5 przybył z 2,543 turystami, głównie Niemcami, pochodzącymi z Singapuru i Kuala Lumpur i miał kontynuować podróż do Wietnamu.

Goście z obu statków wzięli udział w jednodniowej wycieczce na Koh Samui, a szacuje się, że ich wydatki zasilą lokalną gospodarkę około 20 milionami bahtów.

TAT twierdzi, że stały wzrost liczby wizyt statków wycieczkowych na Koh Samui wskazuje na utrzymującą się tendencję wzrostową w branży turystycznej na wyspie. Tylko w zeszłym roku wyspę odwiedziło statki wycieczkowe prawie 50,000 150 gości, co stanowi znaczny napływ, który znacząco pobudził lokalną gospodarkę, osiągając przychody wynoszące około XNUMX milionów bahtów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.