Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Cudzoziemcy aresztowani za kradzież i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 8 stycznia do niedzieli 14 stycznia 2024 r.

  1. Hiszpan został aresztowany po tym, jak ukradł mongolskiej kobiecie torbę z telefonem komórkowym, gotówką i kluczami w nocnym klubie przy Bangla Road.

Policjanci z Patong schwytali kolumbijskiego złodzieja, który ukradł rzeczy rosyjskiemu turystowi w Soi Suk Charoen w Patong na Phuket.

Obie sprawy wywołały burzliwą dyskusję w mediach społecznościowych.

2. Klip wideo przedstawiający cudzoziemca, który stał i oddawał mocz na tył tuk tuka w Patong, stał się w tym tygodniu wirusowy w mediach społecznościowych, wywołując oburzenie i złość wielu tajskich użytkowników mediów społecznościowych, którzy domagali się aresztowania cudzoziemca i postawienia mu zarzutów najszerszy zakres prawa.

Sprawa wydarzyła się jednak kilka miesięcy temu i została później ujawniona, a turysta prawdopodobnie opuścił Tajlandię.

3. Sześciu rosyjskich turystów i trzech Tajlandczyków zostało uratowanych po tym, jak jacht wywrócił się w pobliżu wyspy w Rawai.

Stało się tak pomimo tego, że wiatr i fale zostały opisane jako bardzo spokojne.

4. Słynny młody irański bokser zmarł po poważnym wypadku rowerowym w przejściu podziemnym Chalong.

Linia Phuket Express składa kondolencje przyjaciołom i rodzinie pana Fariyara.

5. Sprzątaczka z Birmy została aresztowana po tym, jak okradła dwóch obywateli Cypru i szwedzkiego turystę w hotelu w Patong, kradnąc towary o łącznej wartości około 140,000 XNUMX bahtów.

Gosposia została aresztowana po tym, jak ukradła Francuzowi 90,000 XNUMX bahtów z mieszkania w Patong.

Obie podobne sprawy zwracają uwagę na znaczenie zabezpieczenia wartościowych przedmiotów w przypadku korzystania z usług sprzątania w mieszkaniu lub pokoju hotelowym.

To tyle na ten tydzień.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.