Premier Tajlandii udaje się do Davos na Światowe Forum Ekonomiczne

ZDJĘCIE: เศรษฐา ทวีสิน - Srettha Thavisin

Krajowy —

Premier Tajlandii Srettha Thavisin wyruszyła dziś, 15 stycznia, z kluczową misją do Szwajcarii, aby wziąć udział w Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos.

W dniach 15–19 stycznia pan Srettha dołączy do światowych liderów i tytanów biznesu na forum pod hasłem „Odbudowa zaufania”, którego celem jest wspieranie zaufania między narodami w celu sprostania wyzwaniom obecnego globalnego krajobrazu.

Dołącza do niego wpływowa delegacja ministrów, w tym minister spraw zagranicznych Parnpree Bahiddha-Nukara i minister transportu Suriya Jungrungreangkit. Oznacza to pierwszą europejską wizytę pana Sretthy, odkąd został premierem Tajlandii, i po raz pierwszy od 12 lat tajski przywódca zaszczycił swoją obecnością WEF.

WEF stanowi dla pana Sretthy kluczową platformę do zaprezentowania zaangażowania Tajlandii we współpracę i globalne zaangażowanie. Według doniesień premier i jego ministrowie zajmą się czterema kluczowymi obszarami prac – współpracą i bezpieczeństwem, wzrostem gospodarczym, rolą sztucznej inteligencji w społeczeństwie i gospodarce oraz rozwiązaniami klimatycznymi. Jednak ich głównym celem będzie przyciągnięcie inwestycji do krajowego megaprojektu Land Bridge, który ma zmienić zasady gry w logistyce i krajobrazie gospodarczym Tajlandii.

Celem tego giganta o wartości 1 biliona bahtów jest połączenie Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej poprzez porty głębinowe, autostrady i linie kolejowe. Odwracając ruch z zatłoczonej Cieśniny Malakka, most lądowy obiecuje pobudzić handel regionalny i uczynić Tajlandię kluczowym węzłem logistycznym. Pan Srettha i jego zespół wykorzystają WEF, aby przyciągnąć potencjalnych inwestorów i zaprezentować potencjał projektu w zakresie lukratywnych zysków.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.