Operatorzy tajskich restauracji proszą rząd o odblokowanie godzin sprzedaży alkoholu i zniesienie zakazu sprzedaży popołudniowej

Tajlandia -

Operatorzy restauracji tajskich zwracają się do rządu Tajlandii o odblokowanie godzin sprzedaży alkoholu i zakończenia okresów sprzedaży objętych ograniczeniami, zwłaszcza od 2:5 do XNUMX:XNUMX po południu.

Prezes Stowarzyszenia Operatorów Restauracji w Tajlandii, pan Sorathep Rojpojjanaras (Steep), powiedział Thai Media: „Prawne godziny zamknięcia miejsc rozrywki zostały wydłużone do 4:00 rano. Operatorzy restauracji chcą, aby rząd wziął pod uwagę także legalne godziny sprzedaży alkoholu, zwłaszcza popołudniami”.

„Wysłaliśmy pismo do Premiera z formalną prośbą o odblokowanie godzin sprzedaży alkoholu w godzinach 2:00. do 5:00 w celu ożywienia przedsiębiorstw zajmujących się żywnością i napojami. Potrzebujemy tego jako prezentu noworocznego od rządu Tajlandii” – wyjaśnił pan Sorathep.

„Aby złagodzić przeszkody sprzedażowe ze strony restauratorów, zakaz sprzedaży alkoholu obowiązuje od godz. 2:00 do godz. do 5:00 należy odwołać. Zakaz ten obowiązuje od ponad 50 lat. Godziny zakazu spowodowały problemy wśród turystów zagranicznych i wielu z nich nie rozumie, dlaczego obowiązuje zakaz, a następnie kłóci się z właścicielami firm” – dodał Sorathep.

„Tajlandia to kraj napędzany turystyką. Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nie stanowi prawa międzynarodowego. Gospodarka i branża turystyczna Tajlandii nie zostały całkowicie przywrócone w porównaniu z sytuacją sprzed pandemii Covid-19” – powiedział. – zauważyła Sorathep.

Sorathep i inni właściciele firm również zwrócili uwagę, że nikt w obecnym rządzie nie jest w stanie odpowiednio wyjaśnić przyczyny popołudniowego zakazu, jedynie krążąc pogłoskami, że ponad pięćdziesięcioletnie archaiczne prawo zostało pierwotnie uchwalone przez ówczesnego premiera, aby rzekomo zakazać Thaj pracownikom rządowym zabranianie wcześniejszego wychodzenia z pracy w celu wypicia alkoholu.

Innym powodem wejścia w życie prawa podanym przez tajlandzkich polityków był zakaz sprzedaży alkoholu, ponieważ szkoły wydały zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, ale krytycy nieustannie zwracali uwagę, że pijany kierowca może się mocno upić w godzinach od 11:2 do XNUMX:XNUMX, a następnie prowadzić samochód, gdy szkoły zwolnią w każdym razie czyniąc to prawo bezsensownym.

W parlamencie Tajlandii dyskutowano także o zmianie godzin sprzedaży alkoholu jednak przedstawiciele branży restauracyjnej i turystycznej twierdzą, że dyskusje te trwają od lat i że premier Tajlandii i gabinet mają władzę przyspieszenia tego procesu i unieważnienia starych przepisów bez konieczności debatowania nad nowymi.

Odbyła się także dyskusja na temat dopuszczenia porannej sprzedaży alkoholu w sklepach ogólnospożywczych i spożywczych – zauważa TPN Media. Jednakże jednym z ograniczeń, którego obecnie nie forsuje się, jest zniesienie zakazów sprzedaży alkoholu podczas buddyjskich świąt religijnych, ponieważ wielu konserwatywnych i religijnych ludzi w całej Tajlandii postrzega tę kwestię jako drażliwą, mimo że w przeszłości sugerowali to niektórzy bardzo liberalni członkowie rządu.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.