Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Projekt ustawy zakazującej używania marihuany w celach rekreacyjnych wywołuje mieszane opinie i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 8 stycznia do niedzieli 14 stycznia 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Dr Cholnan Srikaew, tajski Minister Zdrowia Publicznego, przekazał do rozpatrzenia przez Radę Ministrów projekt ustawy o marihuanie, podkreślając, że skupia się on wyłącznie na zastosowaniu leczniczym.

Dr Tewan Thaneerat, zastępca dyrektora Departamentu Tajskiej Medycyny Tradycyjnej i Alternatywnej (DTTAM), ogłosił postęp prac nad projektem ustawy o marihuanie.

Tajski przemysł konopny i działacze na rzecz konopi indyjskich nie są zadowoleni z projektu ustawy, w związku z czym został on zgłoszony do opinii publicznej i zasugerował zmiany do 23 stycznia, a Minister Zdrowia Publicznego podkreślił, że ustawa nie jest jeszcze ostateczna i nadal stanowi jedynie wersję roboczą .

2. Na miejscu stwierdzono śmierć mnicha, a 37 innych osób odniosło obrażenia po zderzeniu ciężarówki z kierowcą jadącej w złym kierunku z autobusem w Sakon Nakhon.

Ten poważny wypadek wywołał w Internecie poważną dyskusję na temat sposobów zwiększenia bezpieczeństwa na drogach w Tajlandii.

3. Policja w dzielnicy Phang Khon w Sakon Nakhon znalazła ze stawu dwie duże stalowe skrzynie, a w każdej znajdowały się martwe ciała.

Policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, zidentyfikowanego jedynie jako Waroot. Według doniesień zachowywał się chaotycznie, krzyczał i mówił niespójnie. Stwierdzono, że Waroot ma zespół Downa i był krewnym zabitych. Nie jest jednak jasne, dlaczego rzekomo to zrobił.

4. Prof. Pimol Srivikorn, Doradca Premiera i prezes Tajlandzkiego Stowarzyszenia Taekwondo, ujawnił publicznie po I posiedzeniu Podkomisji Przemysłu Sportowego sprawę przedłużenia wizy dla cudzoziemców uczących się Muay Thai na pobyt w Tajlandii od 1 do 60 dni .

Ta wiadomość z pewnością podekscytuje uczniów Muay Thai w całej Tajlandii.

5. Lokalne media Satun poinformowały o wypadku z okazji Dnia Dziecka w podokręgu Kuan Don, w którym urzędnicy przeprowadzali przedstawienie przy użyciu pojazdu ratowniczego w przypadku klęsk żywiołowych. Awaria części pojazdu ratunkowego spowodowała, że ​​44 dzieci odniosło głównie lekkie obrażenia.

Wypadek spowodował, że gubernator Satun zakazał wykorzystywania dużych pojazdów ratowniczych do demonstracji dla dzieci w związku z przyszłymi Dniami Dziecka.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.