Dwa wieloryby Bryde zauważone w pobliżu wyspy w Surat Thani

Surat Thani –

Dwa wieloryby Bryde zauważono w pobliżu wyspy w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong.

Suthin Propalad, dyrektor parku narodowego, powiedział The Phuket Express, że w tym tygodniu na wschód od wyspy Tai Plao zauważono dwa wieloryby Bryde i mogą to być matka i jej dziecko. Turyści podróżujący pobliską łodzią wycieczkową byli zachwyceni ich widokiem.

W przeszłości wieloryby Bryde tradycyjnie wpływały na obszar parku narodowego co roku od stycznia do marca. Jednak morski system ekologiczny znacznie się poprawił po Covid-19. Od 2021 roku na teren parku narodowego przybywa ich coraz więcej. Trzy lata temu władze parku znalazły cztery z nich, dwa lata temu sześć, a w zeszłym roku cztery.

Wieloryb Bryde’a to rzadki lub prawie wymarły ssak wodny. Wieloryb Bryde został wpisany przez Tajlandię na listę zwierząt rezerwowych. Obecność wieloryba Bryde'a jest również wskaźnikiem obfitości zasobów morskich.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.