Policja turystyczna w Chiang Mai odpowiada na kontrowersje wokół turystów opalających się i planuje działania edukacyjne

Chiang Mai —

16 stycznia 2024 r. policja turystyczna w Chiang Mai przeprowadziła wywiad z dwoma turystami, którzy 14 stycznia opalali się w strojach kąpielowych na terenie starej świątyni w Chiang Mai, wywołując kontrowersje w tajskich mediach społecznościowych dotyczące stosowności.

Przeczytaj najnowsze doniesienia w sprawie zdarzenia dwóch turystów opalających się na terenie starej świątyni w Chiang Mai i Sanam Luang w Bangkoku.

Tajlandzcy reporterzy ujawnili, że dwójką turystów byli polscy turyści w wieku 19 i 20 lat, których nazwiska zostały zatajone przez media, którzy podobno wyrazili ubolewanie z powodu zdarzenia i oświadczyli, że nie rozumieją tajskiej kultury i tradycji.

Nie spowodowali celowo niestosowności na obszarze religijnym ani wśród mieszkańców Chiang Mai. Obiecali także przestrzegać instrukcji dotyczących wytycznych „Zakaz i zakaz” i podziękowali policji turystycznej – podają tajlandzcy reporterzy.

Jednak policja turystyczna w Chiang Mai umieściła znaki informacyjne dla zagranicznych turystów w miejscach specjalnych atrakcji, zwłaszcza w miejscach kultu religijnego i królewskiego, w wielu językach. Współpracowaliby także z firmami transportowymi i biurami wycieczek, aby edukować turystów na temat tego, co jest właściwe, a co nie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.