Policja turystyczna w Chiang Mai odpowiada na kontrowersje wokół turystów opalających się i planuje działania edukacyjne

Chiang Mai —

16 stycznia 2024 r. policja turystyczna w Chiang Mai przeprowadziła wywiad z dwoma turystami, którzy 14 stycznia opalali się w strojach kąpielowych na terenie starej świątyni w Chiang Mai, wywołując kontrowersje w tajskich mediach społecznościowych dotyczące stosowności.

Przeczytaj najnowsze doniesienia w sprawie zdarzenia dwóch turystów opalających się na terenie starej świątyni w Chiang Mai i Sanam Luang w Bangkoku.

Tajlandzcy reporterzy ujawnili, że dwójką turystów byli polscy turyści w wieku 19 i 20 lat, których nazwiska zostały zatajone przez media, którzy podobno wyrazili ubolewanie z powodu zdarzenia i oświadczyli, że nie rozumieją tajskiej kultury i tradycji.

Nie spowodowali celowo niestosowności na obszarze religijnym ani wśród mieszkańców Chiang Mai. Obiecali także przestrzegać instrukcji dotyczących wytycznych „Zakaz i zakaz” i podziękowali policji turystycznej – podają tajlandzcy reporterzy.

Jednak policja turystyczna w Chiang Mai umieściła znaki informacyjne dla zagranicznych turystów w miejscach specjalnych atrakcji, zwłaszcza w miejscach kultu religijnego i królewskiego, w wielu językach. Współpracowaliby także z firmami transportowymi i biurami wycieczek, aby edukować turystów na temat tego, co jest właściwe, a co nie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.