Delfin uratowany z sieci rybackiej w Trang – wideo

Trang-

Delfin został uratowany po tym, jak utknął w sieci rybackiej w dystrykcie Kan Tang.

Departament Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin informuje, że został powiadomiony przez szefa Parku Narodowego Hat Chao Mai, pana Sangsuree Soithonga, o znalezieniu delfina utkniętego w sieci rybackiej w pobliżu plaży Mod Tanoi w parku narodowym obszar.

Razem z miejscowymi rybakami pomogli usunąć sieć rybacką z delfina, co zajęło około czterech godzin. Nastoletni delfin miał 1.7 metra długości. Na delfinie znaleziono pewne zadrapania, ale nadal był zdrowy. Delfinowi wstrzyknięto trochę leku, zanim ten został wypuszczony z powrotem do morza.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.