Wybuch fabryki sztucznych ogni w Suphanburi: 23 osoby zginęły, a 6 zostało rannych; Dochodzenie w toku

Suphanburi—

17 stycznia 2024 r. tajskie media ogólnokrajowe doniosły o wypadku w fabryce sztucznych ogni w Mueang w Suphanburi, w wyniku którego zginęły 23 osoby, a 6 zostało rannych, co potwierdzono w chwili publikacji prasy.

Ekipy ratownicze z Suphanburi zostały wysłane do fabryki sztucznych ogni po otrzymaniu zgłoszenia, że ​​okresowo słychać odgłosy wybuchów oraz że fabryka i otoczenie zostały zniszczone.

Według raportu policji tajski zespół ds. usuwania amunicji wybuchowej (EOD) był w trakcie odzyskiwania materiałów wybuchowych, a policja zabezpieczyła teren, aby uniemożliwić niepowiązanym osobom ingerowanie w dochodzenie i działania policji. Policja będzie jednak prowadzić dalsze dochodzenie, aby ustalić dokładną przyczynę wypadku.

Tajskie media podały, że fabryka fajerwerków posiadała ważne pozwolenie na obsługę i handel fajerwerkami wydane przez władze Suphanburi.

Pani Namfon Bunklom, jedna z pracownic fabryki sztucznych ogni, według doniesień powiedziała policji, że o godzinie 3:00 jej syn zadzwonił, gdy pracowała w fabryce, prosząc o powrót do domu ze względów finansowych.

Jednak po upływie 30 minut i Namfon wróciła wcześniej do domu, aby pomóc synowi z problemami finansowymi, w fabryce sztucznych ogni doszło do eksplozji, w wyniku czego zginęli jej krewni, w tym jej matka, nadal pracujący w fabryce.

Tajlandzkie media podały, że fabryka fajerwerków eksplodowała już 30 listopada 2022 r., powodując śmierć 1 osoby i 4 obrażenia.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.