Minister Varawut reaguje na eksplozję fabryki w Suphanburi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Varawut Silpa-archa, Minister Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego, wyraził swój smutek w związku z eksplozją fabryki sztucznych ogni w prowincji Suphanburi. Jego ministerstwo współpracuje ze wszystkimi sieciami, aby zapewnić opiekę na miejscu wszystkim dotkniętym chorobą.

W następstwie wczorajszego incydentu Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludności utworzyło salę wojenną w celu koordynowania działań pomocowych. Wszystkie jednostki ministerstwa w Suphanburi i pobliskich prowincjach zostały zmobilizowane, aby przyspieszyć pomoc i odszkodowania dla osób dotkniętych wydarzeniem, w tym zmarłych i rannych, a także naprawić zniszczone domy.

Szczególnie na dotkniętym obszarze zapewniono współpracę z gubernatorem prowincji Suphanburi i wszystkimi jednostkami rządowymi, aby zapewnić pomoc i dotrzeć do każdej dotkniętej osoby. Lokalnych członków parlamentu i przywódców społeczności poproszono o uważną opiekę nad ludnością.

Ponadto jako wiceprezes Fundacji Banharn-Jamsai Silpa-archa Varawut wspomniał, że fundacja wie o dzieciach, które straciły rodziców w wyniku tego zdarzenia. Fundacja wkroczy, aby pokryć ich wydatki na edukację.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.