W 2023 r. wyspę Samui odwiedziło trzy miliony turystów

Wyspa Samui, Surat Thani –

Wyspę Samui odwiedziło ponad trzy miliony ludzi, która w ubiegłym roku wygenerowała ponad 37 miliardów bahtów przychodów, podają władze turystyczne Samui.

Biuro Turystyki i Sportu Samui podało, że od stycznia do listopada ubiegłego roku wyspę Samui odwiedziło 3,185,000 37 XNUMX turystów, co wygenerowało łącznie XNUMX miliardów bahtów. Najwięcej turystów zagranicznych pochodziło z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Izraela, Francji i Rosji.

Organizatorzy wycieczek twierdzą, że turyści lubią turystykę morską, nurkowanie i opalanie. Inne wyspy docelowe oprócz Samui to Mu Ko Ang Thong, Tan Island i Mat Sum Island (Wyspa Świń). Jednak w 2023 roku wyspę Samui odwiedziło niewielu chińskich turystów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.