Oddział psychiatryczny wysłany do pomocy ofiarom wybuchu w fabryce sztucznych ogni w Suphanburi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Doktor Cholnan Srikaew, Minister Zdrowia Publicznego, poprowadził zespół do prowincji Suphanburi, aby zapewnić pomoc medyczną i opiekę w zakresie zdrowia publicznego osobom dotkniętym eksplozją w fabryce sztucznych ogni.

Wysłał na ten obszar Zespół ds. Oceny i Leczenia Kryzysów Zdrowia Psychicznego (MCATT), aby wspierał zdrowie psychiczne rodzin, a także polecił Departamentowi Zdrowia monitorowanie wpływu na zdrowie i środowisko.

Dr Cholnan stwierdziła, że ​​natychmiast skupiono się na zapewnieniu rodzinom zmarłych opieki w zakresie zdrowia psychicznego. Identyfikacją i potwierdzeniem tożsamości ofiar zajmie się zespół medycyny sądowej ze szpitala Chaophraya Yommaraj.

Jeśli chodzi o wpływ substancji chemicznych pochodzących z eksplodowanych sztucznych ogni na zdrowie i środowisko, ponieważ do zdarzenia doszło na polu ryżowym położonym ponad kilometr od obszarów mieszkalnych i bez pobliskich źródeł wody pitnej, oczekuje się, że skutki będą minimalne. Jednakże Departament Zdrowia został wyznaczony do ścisłego monitorowania i zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pobliskich mieszkańców.

Wcześniej, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii, premier Srettha Thavisin zadzwoniła do urzędników w Tajlandii, aby byli na bieżąco z sytuacją. Poinstruował gubernatora prowincji Suphanburi, aby przyspieszył rozwiązanie problemu i zapewnił natychmiastową hospitalizację rannym.

Następnie premier polecił policji regionalnej, aby również uważnie monitorowała sytuację. Jednostka utylizacji amunicji wybuchowej została już wysłana w celu przeskanowania obszaru pod kątem wszelkich pozostałych zagrożeń wybuchowych.

Premier powiedział też, że w późniejszym terminie zostaną omówione procedury prawne dotyczące legalności funkcjonowania fabryki.

Varawut Silpa-archa, Minister Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego, wyraził swój smutek w związku z eksplozją fabryki sztucznych ogni w prowincji Suphanburi. Jego ministerstwo współpracuje ze wszystkimi sieciami, aby zapewnić opiekę na miejscu wszystkim dotkniętym chorobą.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.