Rosjanin podejrzany o bycie nielegalnym przewodnikiem po świątyni w Chalong

Chalong –

Rosjanin jest podejrzany o działanie jako nielegalny przewodnik po świątyni w Chalong.

Funkcjonariusze z Biura Turystyki i Przewodników oraz Policji Turystycznej w Phuket dokonali inspekcji świątyni Phra Yai (Świątynia Wielkiego Buddy) w Chalong w Mueang Phuket.

Funkcjonariusze sprawdzili rejestrację przewodników turystycznych i odkryli, że tajski przewodnik nie miał karty licencyjnej, gdy pracował jako przewodnik. W międzyczasie odnaleziono obywatela Rosji, podejrzanego o działanie jako nielegalny przewodnik wycieczek. Funkcjonariusze nie mieli jednak wystarczających dowodów, aby aresztować Rosjanina. Jednakże dane obu z nich zostały zarejestrowane w systemie imigracyjnym.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.