Wprowadzono nowe przepisy dla pasażerów lotów krajowych niebędących obywatelami Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) wprowadził nowe przepisy dla pasażerów spoza Tajlandii podczas lotów krajowych, a Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zaleca podróżnym przestrzeganie zaktualizowanych zasad dotyczących karty pokładowej i weryfikacji tożsamości.

Obowiązujący od 16 stycznia CAAT wymaga obecnie, aby nazwisko na karcie pokładowej pasażera dokładnie odpowiadało nazwisku w dokumencie tożsamości wydanym przez rząd.

Akceptowalne formy kart pokładowych obejmują wersje papierowe wydawane na stanowiskach linii lotniczych lub w kioskach samoobsługowych, pliki PDF wysyłane przez linie lotnicze lub elektroniczne karty pokładowe dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnych linii lotniczych lub poczty elektronicznej. Karta pokładowa zrobiona na ekranie nie jest jednak ważna, jeśli nie zostanie zweryfikowana przez system weryfikacji pasażerów, czytnik kodów kreskowych lub skaner na lotnisku.

W celu weryfikacji tożsamości pasażerowie spoza Tajlandii muszą przedstawić jeden z poniższych dokumentów: oryginalny paszport, dokument ONZ Laissez-Passer lub dokument podróży dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl wydany przez Organizację Narodów Zjednoczonych lub odpowiednie rządy.

W przypadku zagubienia paszportu lub dokumentu tożsamości pasażerowie mogą przedstawić paszport tymczasowy, awaryjne świadectwo podróży, dowód osobisty wydany w języku innym niż tajski wydany przez Tajlandzki Departament Administracji Prowincjonalnej lub prawo jazdy wydane przez Tajlandzki Departament Transportu Lądowego.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.