Tajlandia na 6. miejscu na świecie w rankingu miejsc, które trzeba odwiedzić według magazynu Telegraph

KOMUNIKAT PRASOWY: 

W najnowszych rankingach opartych na danych platformy Airbnb Tajlandia wysunęła się na pierwsze miejsce wśród zimowych kierunków podróży chińskich turystów w sezonie zimowym (grudzień 2023 – luty 2024).

Zapewnił sobie także miejsce wśród 20 najbardziej poszukiwanych kierunków w Tajlandii, o czym świadczą działania wyszukiwania chińskich gości na platformie Airbnb. Co więcej, The Telegraph, wiodący brytyjski serwis medialny, umieścił Tajlandię na 6. miejscu wśród „20 miejsc, które musisz odwiedzić w 2024 r.”, ustanawiając ją jako jedyny kraj azjatycki w pierwszej dziesiątce.

Według danych platformy Airbnb Tajlandia ciepło przyjęła w 3.5 roku ponad 2024 miliona chińskich turystów, umacniając swoją pozycję najpopularniejszej międzynarodowej destynacji wyszukiwanej zimą przez chińskich podróżnych. Ponadto pięć tajskich miast znalazło się wśród 20 najczęściej wyszukiwanych kierunków przez chińskich gości na platformie Airbnb w sezonie zimowym. Godne uwagi miasta to Phuket (1. miejsce), Bangkok (2. miejsce), Chiang Mai (7. miejsce), Koh Samui (10. miejsce) i Pattaya (12. miejsce).

Co więcej, prestiżowy ranking The Telegraph „20 miejsc, które musisz odwiedzić w 2024 roku” plasuje Tajlandię na 6. miejscu, co czyni ją jedynym krajem azjatyckim w pierwszej dziesiątce. Pełna lista obejmuje:

1. Nowa Fundlandia i Labrador, Kanada

2. Bad Ischl i Salzkammergut w Austrii

3. Norweskie stoki, Skandynawia

4. Delta Okavango, Botswana

5. Dzika Droga Atlantycka, Irlandia

6. Tajlandia, Azja Południowo-Wschodnia

7. Exmoor, Anglia

8. Stirling, Szkocja

9. Paryż, Francja

10. Kea, Grecja

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.