Tajlandia na Tripadvisor – pięć miast wyróżnionych w różnych kategoriach

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia osiągnęła imponujące wyniki w konkursie Tripadvisor Travellers’ Choice Awards 2024, a pięć jej miast zostało wyróżnionych w różnych kategoriach. Bangkok i Phuket znalazły się na liście 25 najlepszych kierunków podróży na świecie, zajmując odpowiednio 15. i 18. miejsce.

 

Plaża Pattaya w Chon Buri zajęła 7. miejsce w kategorii Trending Destinations, wyróżnionej za piękne plaże nad Zatoką Tajlandzką. W kategorii kulinarnych rozkoszy Phuket i Chiang Mai zajęły odpowiednio 10. i 17. miejsce w kategorii Food Destinations. Uznanie to jest zgodne z ich pozycją w Przewodniku Michelin po Tajlandii i oznaczeniem Phuket jako Kreatywnego Miasta Gastronomii UNESCO.

 

Nagrody wyróżniły także Khao Lak w Phang-Nga, które zajęło 6. miejsce w kategorii miejsc na miesiąc miodowy i słynie z zacisznych plaż i atrakcji przyjaznych rodzinom. Tymczasem Bangkok zajął 11. miejsce w nowej kategorii „Zrównoważone kierunki podróży”, co oznacza postęp Tajlandii w kierunku zrównoważonej turystyki.

 

W ujęciu regionalnym Bangkok, Phuket i Chiang Mai znalazły się wśród 25 najlepszych miejsc docelowych w Azji, zajmując odpowiednio 5., 6. i 16. miejsce.

Bardziej szczegółowe informacje na temat tych wyróżnień można znaleźć w witrynie Tripadvisor pod adresem https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Destinations.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.