Thai Cannabis Network domaga się jasności w sprawie nowego projektu ustawy: wątpliwości co do wielu części ustawy

Krajowy-

19 stycznia 2024 r. pan Prasitchai Nunual, sekretarz generalny sieci Kształtowanie przyszłości tajskiej konopi indyjskich, mówił o dr Cholnanie Srikaewie, tajskim ministrze zdrowia publicznego, w odniesieniu do projektu ustawy o konopiach indyjskich i konopiach.

Zgodnie z projektem ustawy używanie konopi indyjskich w celach zdrowotnych musi mieć ważną receptę od lekarza, jednak palenie marihuany w miejscach publicznych będzie irytować innych. Dlatego palenie marihuany nie powinno odbywać się w miejscach publicznych, zauważył Prasitchai.

Palenie marihuany powinno odbywać się wyłącznie w wyznaczonych miejscach, tak jak papierosy, powiedział Prasitchai. Tradycyjną metodą było leczenie ziołowe przy użyciu konopi indyjskich, czy to poprzez palenie, jedzenie, czy w inny sposób. Prasitchai zapytał doktora Cholnana, jak rozróżnić, czy pojedyncza rolka marihuany ma charakter leczniczy, czy rekreacyjny. Pojawiły się również poważne obawy, że proponowana grzywna w wysokości 60,000 XNUMX bahtów w przypadku przyłapania na marihuanie w celach rekreacyjnych może zostać potencjalnie wykorzystana przez skorumpowane organy ścigania do wyłudzania pieniędzy od ludzi, zwłaszcza turystów i obcokrajowców.

Było to podwójnie prawdziwe, jeśli ocenę, czy używanie marihuany miało charakter rekreacyjny, czy medyczny, pozostawiono policji.

Nowa ustawa stwierdzała, że ​​całkowicie zabrania celów rekreacyjnych, kładąc nacisk na wykorzystanie ich w celach medycznych i zdrowotnych. Jednak żadne jasne środki nie wskazywały na ochronę konsumentów przed dymem marihuany w miejscach publicznych, zauważył Prasitchai. Sugerowano również, że preferowane byłoby udostępnienie kawiarni, w których można palić w towarzystwie ekspertów, nie przeszkadzając innym, zamiast korzystania z miejsc publicznych.

Rząd Tajlandii, chcąc kontrolować używanie marihuany jako nielegalnej substancji, przygotował projekt ustawy wprowadzający bardzo rygorystyczne środki w porównaniu z kontrolą napojów alkoholowych i papierosów, które można używać w celach rekreacyjnych, powiedział Prasitchai.

Chociaż marihuana może leczyć ponad 8 chorób, według badaczy z Tajlandii projekt ustawy zabrania używania jej do celów rekreacyjnych w porównaniu z napojami alkoholowymi i papierosami, które powodują różne problemy zdrowotne i nie leczą żadnych chorób, powiedział Prasitchai.

Prasitchai zapytano, dlaczego rząd rozważa poluzowanie ograniczeń dotyczących alkoholu, takie jak godziny sprzedaży i reklamy, ale chciałem ograniczyć marihuanę, która według Prasitchai jest znacznie mniej szkodliwa.

Prasitchai zakwestionował także twierdzenie, że marihuana potencjalnie zwiększa ryzyko uzależnienia się młodzieży od innych nielegalnych substancji w przyszłości oraz źródła, z których rząd Tajlandii uzyskał te informacje.

Projekt ustawy jest obecnie przedmiotem dyskusji między tajskim Departamentem Zdrowia Publicznego a zwolennikami konopi indyjskich i właścicielami firm. Media TPN zauważają, że trzeba by go przesłać do tajskiego gabinetu, a następnie, jeśli zostanie zatwierdzony, poddać pod dyskusję w parlamencie przed przyjęciem ustawy, co może być długim procesem. Biorąc to pod uwagę, argumenty dotyczące legalizacji konopi indyjskich nie ustają od czasu jej dekryminalizacji w 2022 r. i nic nie wskazuje na to, że mają ulec spowolnieniu.

Przeczytaj nasz poprzedni artykuł na temat toczącej się debaty na temat ustawy o konopiach indyjskich i konopiach.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.