Thai Cannabis Network domaga się jasności w sprawie nowego projektu ustawy: wątpliwości co do wielu części ustawy

Krajowy-

19 stycznia 2024 r. pan Prasitchai Nunual, sekretarz generalny sieci Kształtowanie przyszłości tajskiej konopi indyjskich, mówił o dr Cholnanie Srikaewie, tajskim ministrze zdrowia publicznego, w odniesieniu do projektu ustawy o konopiach indyjskich i konopiach.

Zgodnie z projektem ustawy używanie konopi indyjskich w celach zdrowotnych musi mieć ważną receptę od lekarza, jednak palenie marihuany w miejscach publicznych będzie irytować innych. Dlatego palenie marihuany nie powinno odbywać się w miejscach publicznych, zauważył Prasitchai.

Palenie marihuany powinno odbywać się wyłącznie w wyznaczonych miejscach, tak jak papierosy, powiedział Prasitchai. Tradycyjną metodą było leczenie ziołowe przy użyciu konopi indyjskich, czy to poprzez palenie, jedzenie, czy w inny sposób. Prasitchai zapytał doktora Cholnana, jak rozróżnić, czy pojedyncza rolka marihuany ma charakter leczniczy, czy rekreacyjny. Pojawiły się również poważne obawy, że proponowana grzywna w wysokości 60,000 XNUMX bahtów w przypadku przyłapania na marihuanie w celach rekreacyjnych może zostać potencjalnie wykorzystana przez skorumpowane organy ścigania do wyłudzania pieniędzy od ludzi, zwłaszcza turystów i obcokrajowców.

Było to podwójnie prawdziwe, jeśli ocenę, czy używanie marihuany miało charakter rekreacyjny, czy medyczny, pozostawiono policji.

Nowa ustawa stwierdzała, że ​​całkowicie zabrania celów rekreacyjnych, kładąc nacisk na wykorzystanie ich w celach medycznych i zdrowotnych. Jednak żadne jasne środki nie wskazywały na ochronę konsumentów przed dymem marihuany w miejscach publicznych, zauważył Prasitchai. Sugerowano również, że preferowane byłoby udostępnienie kawiarni, w których można palić w towarzystwie ekspertów, nie przeszkadzając innym, zamiast korzystania z miejsc publicznych.

Rząd Tajlandii, chcąc kontrolować używanie marihuany jako nielegalnej substancji, przygotował projekt ustawy wprowadzający bardzo rygorystyczne środki w porównaniu z kontrolą napojów alkoholowych i papierosów, które można używać w celach rekreacyjnych, powiedział Prasitchai.

Chociaż marihuana może leczyć ponad 8 chorób, według badaczy z Tajlandii projekt ustawy zabrania używania jej do celów rekreacyjnych w porównaniu z napojami alkoholowymi i papierosami, które powodują różne problemy zdrowotne i nie leczą żadnych chorób, powiedział Prasitchai.

Prasitchai zapytano, dlaczego rząd rozważa poluzowanie ograniczeń dotyczących alkoholu, takie jak godziny sprzedaży i reklamy, ale chciałem ograniczyć marihuanę, która według Prasitchai jest znacznie mniej szkodliwa.

Prasitchai zakwestionował także twierdzenie, że marihuana potencjalnie zwiększa ryzyko uzależnienia się młodzieży od innych nielegalnych substancji w przyszłości oraz źródła, z których rząd Tajlandii uzyskał te informacje.

Projekt ustawy jest obecnie przedmiotem dyskusji między tajskim Departamentem Zdrowia Publicznego a zwolennikami konopi indyjskich i właścicielami firm. Media TPN zauważają, że trzeba by go przesłać do tajskiego gabinetu, a następnie, jeśli zostanie zatwierdzony, poddać pod dyskusję w parlamencie przed przyjęciem ustawy, co może być długim procesem. Biorąc to pod uwagę, argumenty dotyczące legalizacji konopi indyjskich nie ustają od czasu jej dekryminalizacji w 2022 r. i nic nie wskazuje na to, że mają ulec spowolnieniu.

Przeczytaj nasz poprzedni artykuł na temat toczącej się debaty na temat ustawy o konopiach indyjskich i konopiach.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.